Náš příběh 

"UMĚNÍ POMÁHAT JE NEJKRÁSNĚJŠÍ FORMA 

TRANSFORMACE NAŠÍ DUŠE" 

Jsme skupina nezávislých umělců a rozhodli jsme se pomoci ženám, které se ocitly v nesnázích. Umění je jednou z mnoha možností jak se otevřeně vyjádřit, jak otevřeně sdělit svoje pocity a vlastní postoje. Náš postoj je jasný a upřímný, chceme přispět na pomoc ženám, které třeba nikdy v životě nedostaly květinu k MDŽ. Ženám, které se musely bát o sebe a své děti. Žily ve strachu, ale dokázaly udělat první zásadní krok a vykročily ven z bludného kruhu násilí. Zaslouží si naši podporu.Výtěžek z prodejní výstavy STRELITZIA půjde na konto neziskového centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí.

Umělci 

ZUZANA BAKER 

Fotografka

Fotografii, jako součást expresivní formy umění, se začala Zuzana věnovat, když žila v jihovýchodní Asii. Její fotografie najdete v mnoha interiérech, které sama navrhuje jako interiérová designérka.

"Každá emoce má svůj obraz. Impuls k zachycení obrazu prostřednictvím fotoaparátu je jako semínko, které chce být vyživováno. Přidáním emocí začíná svou cestu k bytí, aby se stal pocitem / odkazem vyjadřeným."

KVĚTUŠE BUREŠOVÁ

Malířka 

Výtvarná tvorba je mým celoživotním koníčkem a velkou radostí. Dává mi možnost zachytit v barvách a náladě můj pohled na krásu přírody, rostlin i architektury. Nejvíc jsem přilnula k olejomalbě a malbě na hedvábí. Moje tvorba je realistická a snažím se do ní vložit svůj optimisticky pohled na život. 

ANNA FROLÍKOVÁ

Malířka 

Umění Annu oslovuje od útlého dětství. Nevyhranitelné styly a hraní si s různými alternativními prvky ji vede kupředu. Sama říká, že její energie dokáže léčit a každý negativní prvek má pozitivní výsledek. 

Malování obrazů je jen jedna část její tvorby. Svůj směr našla při studiu Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově, kde měla možnost se věnovat uměleckému sklářství, ale i dalším technikám.

MARTA HRINCOVÁ

Malířka

Marta absolvovala střední uměleckou školu v Košicích, Akademii umění v Banské Bystrici (obor malba, pod vedením akad.mal. Františka Hodonského) a roční stáž na VŠUP v Praze (ateliér ilustrace, pod vedením Mgr.art Juraje Horvátha). Po ukončení akademického studia působila jako učitelka v Základní umělecké škole L.Arvaya v Žilině. Od roku 2012 žije a tvoří v Praze.

MARKÉTA PODHŮRSKÁ 

Malířka a ilustrátorka

Ilustrovala několik dětských knih, navrhla desítky novoročních a vánočních přání, pracovala pro časopis Vlasta jako dvorní výtvarnice.  

Markéta je také uznáváná galeristka, která provozovala několik galerií v Praze. 

Mimo klasického malování ji baví spousta jiných výtvarných činností. Jak sama říká: "Když mohu něco vytvářet, jsem spokojená."

EVA OVA

Prozaička a výtvarnice

Výtvarná studia realizovala v Havaně. Od roku 1989 působí znovu v Praze, kde kromě výtvarné a literární tvorby vedla také dvanáct let pražskou galerii Alma Pater. Kromě několika výstav v zahraničí v České republice vystavuje pravidelně buď v galeriích nebo v vzhledem k tématice také v kostelních prostorách. Po Praze rovněž v interiérech pražských hotelů. Pro několik soukromých i veřejných míst realizovala návrhy na vitráže, dřevořezby a nástěnné keramické obrazy. Kromě malby se věnuje také ilustrativní tvorbě.

SILVIA VEZZUTO

Malířka 

Silvia je italská umělkyně působící v Praze. Jako jediná v České Republice používá techniku strhávané fresky a moderním způsobem kombinuje různé techniky jako je mozaika, "sand art", olej na plátně a dřevě.

Její díla jsou vidění na mnoha místech v Evropě, ale také v USA, jižní Americe a Arabských státech. V mém díle se snažím sdělit pokaždé něco jiného a vždy hledám nové způsoby jak to vyjadřovat. Od klasických fresek, mozaiek až po mix sprejů a laků. Vždy je co objevovat.

KAREL ZÍKA (ZIKART)

Strukturální malíř 

Tvorbu chápu jako radost a bezbřehou svobodu, kde jediným limitujícím faktorem je um naslouchání zákonitostem materiálů a navázání symbiotického vztahu mezi nimi.

ROMANA BENNET 

Fotografka

Romana Bennet se věnuje fotografování interiérů a architektury. Její fotografie byly publikovány v knihách Taschen - Great Escapes Europe, Urlaubsarchitektur Selection 2019, The Aficionados - Sleeping Beauties Edition, Makers Bible Human Space nebo The Wall Street Journal Magazine.

"Hledám a obdivuji čistou krásu dokonalé jednoduchosti. Snažím se zachytit klidnou harmonii, kterou vyzařuje."

IVONA DANZIGER 

Kreativec a malířka. 

Ivona vlastní agenturu kleinMAUS, která se specializuje na grafický design, budování značek a jejich vizuální identitu. Vytvořila i vizuální identitu právě této výstavě. Symbol květiny Strelitzia.

Malování se věnuje od svých 20 let a svoji tvorbu se snaží propojit s realitou. V součastnosti tvoří  technikou "SPLASH". 

JAROSLAVA HERCÍKOVÁ

Spisovatelka

Poezie Jaroslavy Hercíkové je multipolární, má blízko k surrealismu, tak k čistému básnickému realismu, symbolismu, fantastisch, romantismu i dekadenci. Pečlivě namíchaný koktejl impulzivních, velmi emotivních textů, záměrně oscilujícíh mezi pavlačovou filosofií a intelektuálně-alchymistickým kamenem mudrců.

DAGMAR KOCŮRKOVÁ 

Astroložka a malířka

Její láskou je výtvarné zpracování skla.Věnuje se výtvarnictví 20.let.Inspiruje se svým vnitřním světem,vesmírem,přírodou a životem.Má za sebou řadu autorských výstav.Za mile významnou považuje spolupráci s panem prof.Jaroslavem Svobodou v jehož Glass galerii Karlov měla prezentace a výstavy svých prací.Několikrat vystavovala v galerii Stvol,u prof.Bořka Šípka,také na zámku Karlova Koruna u rodiny Kinských,v Gočárově pavilonu v Lázních Bohdaneč,.Baví ji návrhy interiéru s obrazy na míru.Práce s prostorem,obrazy jsou ve struktuře 3-5 D.

MARKÉTA LEMBERK

Malířka 

Kresbou a malbou se zabývá již od dětství. Na její malování měl největší vliv její dědeček, kterého pokládá za jednoho ze "starých mistrů".
Markéta se ve své tvorbě snaží o zachycení přírody, do kterého ale vkládá emoce příběhů, osudů lidí okolo sebe. Nikdy nelpěla na jednom stylu malby a vždy se bránila být zařazena do škatulky. I při soukromém studiu vyhledávala učitele osobité, jejichž metoda vyučování korespondovala s její tvorbou, jejím pojetím světa i výtvarna.
Její obrazy jsou příběhem našeptaným přes oči do srdce pozorovatele. Protože autorka sama nechce nic vnucovat, její srdečná povaha jí to nedovoluje ani v životě, ani při výpovědích štětcem. 

IRENA PROCHÁZKOVÁ

Malířka

Irena ve své tvorbě vychází z malířských směrů jako je impresionismus, postimpresionismus a expresionismus. Náměty obrazů, které maluje, jsou inspirovány jejími zážitky z cest a z běžných životních situací.  Tvoří portréty, krajiny, abstrakce, kompozice a zátiší. 

Sama je ovlivněna tvorbou Van Gogha, Moneta, Gauguina, Špály a akademickou malířkou Bedřiškou Uždilovou, u které v ateliéru studuje posledních 8 let, před ní absolvovala studium u akademického malíře Teodora Buzu. Od roku 2019 je součástí komunity Mezinárodní školy černého plátna Alexandra Onishenka.

MARCELL VALLAS

Surrealistický malíř, spisovatel a ilustrátor.

Dlouhodobě pobýval v USA, na Floridě, kde se prosadil a je uznavaný umělec v oboru malířství a sochařství. Vystavoval ve známých galeriich Pérez Art Museum Miami, Lowe Art Museum, Eduardo Lira Art Gallery, Art Fusion Galleries a Wynwood 28 | Art Gallery. 

Marcell Vallas se v současné době věnuje hlavně malování surrealismu a keramické tvorbě. Zároveň je ilustrátor knih básnířky Jaroslavy Hercíkové. Sám napsal knihu pohádek pro děti "Jak se rybička Eliška zlatou stala".

V březnu 2020 oficiálně otevře vlastní galerii GALERIA DE ARTE SAN LUIS ve Španělském městě Estepona (Málaga), kterou bude provozovat společně pod záštitou nezávislých umělců ART ATTACK A EUROPEAN UNION.

ALENA BERY

Kreslířka a výtvarnice

"Jsi člověk, žij pro lidi, pro štěstí, pro své lásky. Proč? Pochopís. Vždyť jsi člověk."

Širokospektrální kreslířka, ilustrátorka a výtvarnice. Ilustrovala knihy, zabrousila do odevně-doplňkové tvorby, malby, ale hlavním proudem kreslířka v secesním stylu. 

Díky náporu depresivních stavů je její tvorby prodchnuta duchovnem a změnou nálad. Po dlouhodobém pobytu v Portugalsku nyni žije a tvoří v Čechách. Ač "de facto" amaterka, ještě neotevřela veškeré schopnosti a možnosti své tvorby. 

ŠTĚPÁNKÁ KOUTNÁ 

Designérka

Štěpánka je kreativní ředitelkou a spolumajitelkou designového studia Yellow shapes.

Její komerční tvorba se často prolíná s tou nezávislou a tak se navzájem obohacují.

Klíčová je pro ni vždy myšlenka a s ní spojené emoce. Obzvláště ve volné tvorbě, kde na rozdíl od komerční nemá dané mantinely, využívá veškerých myslitelných i nemyslitelných materiálů. Dá se tak nazývat multifunkčním kreativcem.

Je členkou 2 uměleckých skupin, které se obě věnují výstavám a akcím se společenským přesahem.

ZUZANA MUZIKANT JEŘÁBKOVÁ

Malířka

K výtvarnu tíhla od ranného dětství. Postupem času se věnovala kreslení, hlavně portrétů až přešla volně jako samouk k olejomalbě. Převážně ve svých obrazech ztvárňuje motivy realistické, ale svým způsobem malby se snaží o jakési poetické pojetí. Autorka je velice spontánní, a proto obrazy často vznikají technikou alla prima.
Její moto: ,,Maluji, protože musím" V posledních letech navštěvovala hodiny figurální malby u Ak.mal. Ildara Youssoupova. Žije a tvoří v Mladé Boleslavi.

KVĚTA NOVÁKOVÁ 

Květa objevila kouzlo malování až s prvními vnoučaty. Svoje zalíbení postupně našla v olejových malbách. Její tvorba vždy odráží momentální náladu, v které se nachází a v posledních měsících jsou to květiny. "Zachycuji kouzlo každodeního života, protože z toho čerpám svůj klid a pohodu."

YVETA PARISOVÁ

Malířka 

Yveta tvrdí, že její motto: "Krása a zdraví v souladu " je možné vyjádřit prostřednictvím obrazů .  Sama  ráda mění krásu ženy, a proto ráda maluje. Malování je pro ni prací, zábavou, láskou a vše vede k lepším pocitům. A co víc si přát?? Vždyť vše je o pocitech.

NATALI SOPINA

Malířka 

Zájem o umění přišel již v dětství, vystudovala uměleckou fakultu. Profesionálně pracuje jako malířka  více než 15 let. 

Má v oblibě zářivé barvy a textury. Pracuje většinou s olejovými barvami. Pracuje se žánry jako je portrét, abstrakce a floristika.

ROMANA SCHMITTOVÁ (ROSCH)

Grafička a malířka

Vystudovala grafickou školu v Praze. Od roku 2003 se věnuje malbě. Maluje pod pseudonymem ROSCH a její tvorbu lze zařadit do směru abstraktní exprese. Maluje na plátna převážně větších rozměrů, často doplňuje malbu o efekty špachtlí, vrypy, kombinované techniky, akvarelové podmalby, grafické prvky a struktury. Inspiraci pro svoji tvorbu nachází nejen v běžném životě, v přírodě a jejích proměnách, architektuře, ale i v nekonečném vesmíru, duchovním a nadpřirozeném světě. Její vnímání těchto skutečností a pocitů přenáší do svých abstraktních děl. Snaží se vkládat do svých obrazů pozitivní energii, barevnost, energičnost a jejím přáním je, aby každé dílo vneslo do lidských myslí a duší pocit světla a harmonie. Obrazy jsou zastoupené v soukromých sbírkách nejen u nás, ale i v zahraničí

Thats all folks...